מאמרים המופיעים במאגר
 

ויטמין E (אלפא טוקופרול)

 
ממשפחת הטוקופרולים. הנגזרת הפעילה היא אלפא טוקופרול. המקור הטבעי הוא די-‏אלפא-טוקופרול, והנגזרת הסינטטית (הפחות יעילה) נקראת די-אל-אלפא-טוקופרול.‏ ויטמין ‏E‏ הינו הויטמין העיקרי הפועל כנגד האוקסידנטים החופשיים למניעת נזק חמצוני.‏

לעיון במאמר המלא    עודכן בתאריך 06/08/2008
 
 

מנטה-Menta Piperita- Peppermint

 

צמח מוכר ונפוץ. ישנם סוגים שונים ורבים, הגדלים, ע"פ רוב בקרבת נחלים. נוח לגידול, ומוכר גם כתה, וכתבלין למאכלים רבים.
בשימושים הרפואיים ידועה כמועילה למערכת העיכול- טובה לכאבי בטן, סופחת גזים, ממריצה עיכול-מעודדת הפרשה של מיצי עיכול, טובה במצבים של הקאות ובחילות, גם לנסיעות ובחילות הריון. משמשת כחלק מפורמולות לטיפול במחלות מעי דלקתיות כגון IBS, קוליטיס וקרוהן, ויעילה במיוחד במצבי חום והתקררויות (מעוררת הזעה).

לעיון במאמר המלא    עודכן בתאריך 06/08/2008
 
 

ויטמין C ‏(חומצה אסקורבית- Ascorbic Acid)

 

אנטי אוקסידנט (נוגד חמצון), התורם לחיזוק מערכת חיסון, מניעת סרטן קיבה, חשוב לבריאות העצמות ולגמישות כלי הדם ורקמות חיבור, לריפוי פצעים ומניעת קטראקט. מפחית רמות היסטמין (המופרש בתגובה אלרגית), מנטרל חומרים רעילים שונים, ע"י פעילות בכבד ובהפרשת המרה, ווכן עוזר לספיגת ברזל וסידן במעי.

לעיון במאמר המלא    עודכן בתאריך 06/07/2008
 
 

צמחי מרפא- מרווה רפואית

 

בלעז- Salvia officinalis - sage

לעיון במאמר המלא    עודכן בתאריך 06/07/2008
 
 

נשים וגיל המעבר (פרה מנפאוזה)

 

מנופאוזה מוגדרת כסוף הביוץ, והפסקת הוסת. שינויים רבים כל כך- פיזיים ונפשיים- מלווים את גיל המעבר, ומערימים קשיים על נשים רבות. אף על פי כן, ניתן להקל על התסמינים, ולעבור את גיל המעבר בשלום.

לעיון במאמר המלא    עודכן בתאריך 06/07/2008
 
 

שיער- צמיחה, נשירה ותזונה

 

צמיחת השיער, כמו גם בריאותו, מושפעת מאוד מרכיבי התזונה הקיימים בגוף, ותורמים לבנייתו. ניתן להשפיע על בריאות השיער באמצעות התזונה, ולמתן תופעות כמו נשירה. עם זאת חשוב מאוד לאבחן את מקור הבעיה, על מנת להתאים את הטיפול הנכון ביותר, ולהמנע מנטילה מיותרת של תוספים.
תכשירים חיצוניים לשיפור מראה השיער לא תמיד מועילים לצמיחת השיער, ואף עשויים לגרום להחלשות הזקיקים, ולהגברת הנשירה. חשוב לציין כי באופן טבעי ישנה צמיחה מתמידה של שיער, במקביל לנשירה, ולכן יש לאבחן אצל רופא עור שאכן מדובר בנשירה בעייתית, ולא בתהליך טבעי של הגוף (או כתוצאה מתלישה באופנים שונים)

לעיון במאמר המלא    עודכן בתאריך 01/06/2008
 
 

צמחי מרפא- דקל ננסי

 

בלעז- ‏Saw Palmetto - Seronoa Repens

לעיון במאמר המלא    עודכן בתאריך 01/06/2008
 
 

מזון- זרעי פשתן FLAX SEEDS

 

אותם זרעים קטנים וחומים, המוכרים בעיקר כתוספת ללחם דגנים, בעלי יתרונות תזונתיים רבים, ביחסם לגודלם ולשימוש שניתן לעשות בהם.

לעיון במאמר המלא    עודכן בתאריך 01/06/2008
 
 

מינרלים- אבץ

 

מינרל חשוב להפעלת יותר מ-60 אינזימים שונים בגוף, אחראי להתחלקות תאים, ולריריות. תורם מאוד למערכת החיסונית, ולחילוף חומרים הקשור לויטמין A, וחומצות שומן מסוג אומגה 6.

לעיון במאמר המלא    עודכן בתאריך 01/06/2008
 
 

התמודדות עם עצירות

 

גוף האדם הוא מכונה הפועלת היטב- כל זמן שמספקים את צרכיה. כשפעילות של איבר כלשהו יוצאת מאיזון, הוא משפיע על איברים נוספים, ותהליכים שונים בגוף- גם אם לעיתים נראה שאין קשר ישיר בינהם.
עצירות היא דוגמא טובה לחוליה בשרשרת כזו. ישנם גורמים רבים המשפיעים על העצירות, והיא יכולה להשפיע על מערכות נוספות בגוף.

לעיון במאמר המלא    עודכן בתאריך 28/04/2008
 
 

הכנות (הגוף) לחג הפסח

 

לאחר קריאת ההגדה של פסח, עם תחילת הארוחה, יורד המתח שמלווה את ההכנות לחג, אך בשלב זה בקרב אנשים רבים, הגוף מתחיל להתריע על כבדות, המלווה עד סוף החג, ואף לאחריו.
ההכנות האחרונות בערב החג- קניות, בישולים או ניקיונות אחרונים, משנות את השגרה היומית, ובכלל זה גם את סדר ארוחות. לעיתים כחלק מהחישובים הקלוריים- על ארוחת הצהריים כדי לפצות על החריגות בארוחת החג, והקינוחים המפתים שבסופה.

לעיון במאמר המלא    עודכן בתאריך 17/04/2008
 
 

צום יום כיפור

 

הארוחה המפסקת מסמלת את תחילתו של הצום, אולם כדאי להתחיל ולהכין את הגוף כבר בימים שלפני.
טיפים לצום קל יותר.

לעיון במאמר המלא    עודכן בתאריך 19/09/2007
 
 

דרך האכילה- לא רק איכות המזון קובעת (חלק שלישי)

 

בקיבה מופרשים חומצות הקיבה, תוך פעולת העירבול המתרחשת באמצעות שרירי הקיבה. מזון המכיל סיבים תזונתיים או שומן ישאר זמן ארוך יותר בקיבה, לעומת מזון המורכב מסוכר פשוט , כגון אורז לבן או פרי, זאת משום שקשה יותר לגוף לפרק מולקולות אלה. מזון שנלעס היטב יתפרק טוב יותר, לעומת מזון שנבלע בחתיכות גדולות.

לעיון במאמר המלא    עודכן בתאריך 09/09/2007
 
 

קצת על איכות הסביבה

 

"בשעה שברא הקב"ה את אדם הראשון נטלו והחזירו על כל אילני גן עדן ואמר לו: ראה מעשי כמה נאים ומשובחין הן, וכל מה שבראתי בשבילך בראתי, תן דעתך שלא תקלקל ותחריב את עולמי, שאם קלקלת, אין מי שיתקן אחריך".

לעיון במאמר המלא    עודכן בתאריך 01/08/2007
 
 

דרך האכילה- לא רק איכות המזון קובעת (המשך)

 

כן,אמא צדקה. אנחנו אוכלים עם העיניים. האופן שבו האוכל מוגש, הצבעים שלו, והריח שעולה ממנו, גורמים לגוף להתכונן לעיכול המזון. בלוטות הרוק מתחילות לפעול, ומיצי העיכול מופרשים כדי לחטא את המזון ולפרק אותו.

לעיון במאמר המלא    עודכן בתאריך 10/06/2007
 
 

דרך האכילה- לא רק איכות המזון קובעת

 

לרמת החשיבות של תזונה טבעית ובריאה כבר נחשפנו פעמים רבות, כמו גם ליתרונות שלה בריפוי ומניעה של מחלות שונות והפרעות תפקוד, עזרתה לשמירה על הבריאות, ושיפור ההרגשה הטובה ואיכות החיים.
אולם נראה שהמודעות לדרך שבה אנו אוכלים הולכת וקטנה עם הזמן, למרות החשיבות הרבה שלה, והשפעתה על תהליכי העיכול.

לעיון במאמר המלא    עודכן בתאריך 03/06/2007
 
 
 
נטורופתיה   |   רייקי   |   רפלקסולוגיה   |   פרחי באך   |   עיסוי   |   כל המאמרים